probleme cu hipofiza?

Dezechilibrele hormonale

Postata de Laura122 cu 15 ani in urma.

De un an am dureri de cap,am facut o radiografie la saua turceasca si a iesit o hipertrofie a glandei.Am tulburari de ciclu menstrual,dureri renale iar glicemia ajunge pana la 265 scazand in momentul in care consum cantitati mari de lichide.E posibil sa fie vorba de un diabet insipid?

Raspunsuri (1)

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Cel mai bine e sa faci un control la medicul endocrinolog si iti va spune cu siguranta ceea ce ai. Poate i-ti va da si o reteta. Asa ca te sfatuiesc sa mergi cat mai repejor. Multa sanatate si sa ne mai scrii.