pot ramane gravida?

Dezechilibrele hormonale

Postata de ionita8 cu 14 ani in urma.

buna ziua,ma numesc ana si de 2 ani incerc sa raman gravida si nu reusesc. Ultima oara mi-am facut un eco genital si mi s-a spus ca nu am probleme ca pot ramane insarcinata da nu raman. Ma gandeam ca problema care o am cu tiroida afecteaza acest lucru,si faptu ca nu am un ciclu regulat datorita cantitatii mici de estrogen din corp. ce ar trebui sa fac,sunt cumva infertila?pot ramane gravida?

Raspunsuri (3)

mirela08

acum 14 ani

am avut si eu aceeasi problema (ma refer la ciclul neregulat, venea o data la 2-3-4 luni). Am avut norocul sa ajung la Clinica de Endocrinologie din Cluj, la d-nul doctor Liviu Gozariu, un medic excelent, care m-a vazut o singura data, dar tratamentul mi-a fost de mare folos. M-am intors acasa, si cu ajutorul unei alte doctorite de la ginecologie, dupa cateva luni de tratament strict(mi-a dat sa iau Dufaston si Clostilbegyt in anumite zile ale ciclului menstrual) am avut parte de cea mai mare bucurie din viata mea, am ramas insarcinata! Azi Andrei are 2 ani jumate si e cel mai frumos si iubit copil din lume!

ELENA

acum 14 ani

POATE ESTE SOTUL TAU VINOVAT. SA-SI FACA O SPERMOGRAMA

irina

acum 14 ani

chiar da rezultate clostilbegyt si duphaston? am urmat si eu acest tratament dar acum astept menstruatia sa bb-ul sa vedem....ma chinui de 5 ani de zile cu diferite tratamente pt a ramane insarcinata.