Pot afce electrostimulare sau masaj daca am pb cu tiroida?

Dezechilibrele hormonale

Postata de beatrice_20nov cu 12 ani in urma.

Am pb cu tiroida..pot face electrostimulare sau masaj anticelulitic?
FT 4 este sub limita normala (0.69)ceea c a determinat o crestere a mea in greutate cu 7 kg in 10 saptamani.

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar trebui in primul rand sa efectuati un consult la medicul de endocrinologie pentru ajustarea tratamentului si astfel echilibrarea functiei tiroidiene(hipotiroidismul determina cresterea in greutate dar si alte manifestari importante, cardiace, neurologice ).
Electrostimularea nu este recomandata pentru paciente care au tija metalica,pace-maker cardiac, interventii pe cord, in epilepsie, leziuni dermatologice, hipertiroidie/hipotiroidie, hipertensiune arteriala, in timpul menstrei.

beatrice_20nov

acum 12 ani

Multumesc frumos pt raspuns!dar referitor la masajul anticelulitic nu mi-ati raspuns...

Mihaela

acum 10 ani

Pot face electrostimulare daca am osteopenie la solduri si osteoporoza la coloana?