pilozitate excesiva

Dezechilibrele hormonale

Postata de ciresica25 cu 12 ani in urma.

de ce am par pe tot corpul

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 12 ani

Aveti o dereglare hormonala pentru care trebuie sa consultati un medic endocrinolog.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

dupa cum scrie si iuli, este de recomandat un consult endocrinologic.

va urez o zi buna

ciresica25

acum 12 ani

multumesc pentru sfaturi.

alina

acum 12 ani

Buna.Am 19 ani si din vara am obervat o crestere accentuata a parului pe maini. sunt blonda,asa ca nu mi s-a parut ceva grav. insa acum am obervat ca imi apare par pe burta,sani, iar parul de pe mana are aceeasi lungime - uniform (inainte nu era asa) si in plus am si pe degetele de la mana. Mama mea nu are decat putine fire de par si ea e si bruneta. Ce as putea sa fac sa scap de parul nedorit? Creste foarte repede,in zone in care inainte nu aveam (ex: antebrat sau sani). Se poate o incetinire sau vreo medota prin care sa ''cada'' pur si simplu. multumesc