noduli tiroidieni

Dezechilibrele hormonale

Postata de membru243621 cu 10 ani in urma.

Azi m-i s-a descoperit un nodul tiroidian de 2cm ,o formatiune sferica hipecogena ,inomogena sonic,cu halou hipoecogen,foarte bine vascularizata.Ce inseamna asta si in ce oras se opereaza/?

Raspunsuri (1)

Carmen

acum 10 ani

Nu inteleg ce intrebi de fapt. Nodulul ti-a fost descoperit la ecograf de catre un medic specialist. Pe el trebuie sa-l intrebi tot ce vrei sa stii. Nu toti nodulii tiroidieni se opereaza.