noduli tiroidieni

Dezechilibrele hormonale

Postata de Hadasa cu 13 ani in urma.

Unde pot fi palpati nodulii tiroidieni ?

Raspunsuri (2)

MireyK

acum 13 ani

Buna....cel mai indicat ar fi sa te duci sa-ti faci o ecografie tiroidiana ....dureaza doar cateva minute si te lamureste daca ai sau nu noduli tiroidieni.

Medic Epuran

acum 13 ani

Daca nodulii tiroidieni depasesc 1 cm diametru, acestia pot fi usor palpati si chiar vizualizati ca o umflatura mica la baza gitului, ce se misca in sus si in jos odata cu deglutitia.