nodul tiroidian

Dezechilibrele hormonale

Postata de emilia147 cu 15 ani in urma.

Buna seara!In urma cu putin timp am fost depistata cu nodul tiroidian cu multiple calcificatii mai mic de 1 cm,m-am programat la operatie peste cateva luni, analizele specifice glandei sunt in limitele normale toate...Calcificarile sunt periculoase??S-a mai operat cineva de nodul cu calcificari?Tratamentul cu euthyrox afecteaza o sarcina ??

Raspunsuri (1)

alexandru1086805

acum 15 ani

Tratamentul cu euthyrox recomandat de medic nu afecteaza sarcina, din contra, ajuta buna dezvoltare a tiroidei bebelusului. Desre noduli tiroidieni c multiple calificatii... nu sti ce sa-ti spun. Stiu doar ca unii oameni traiesc cu noduli tiroidieni mai mari de un cm si n-au cine stie ce simptome sau le pun pe seama streslui. Deci nu le perturba stilul de viata.