nodul cu moderat risc proliferativ (25-20%)?

Dezechilibrele hormonale Tulburare bipolara

Postata de MembruMobileApp1484690098 cu 7 ani in urma.

rezultat Punctie ac fin: pe fond hemoragic vechi si inflamator cronic sclerocictricial se identifica relative frecvente grupuri epiteliale micromezofoliculare si parcelar de tip oxifil compact, trabecular, cu moderata pluristratificare epiteliala intrafoliculara, discrete si parcelar moderata; discoezivitate, anizocitoza si anizocarioz moderata, colloid densificat centrofolicular insotit si de microcalcificari
nodul cu moderat risc proliferative (25-20%) - aspect dens cellular follicular bine diferentiat- Bethesda 4
ce ma sfatuiti sa fac urmare a acestei determinari?
multumesc

Raspunsuri (1)

Utilizator11605692159

acum 3 ani

Bună ziua! Cum sunteți în prezent, ce ați făcut? Același rezultat îl am și eu. Vă mulțumesc, multă sănătate!