nivelul tiroglobulinei dupa tiroidectomie totala?

Dezechilibrele hormonale

Postata de Utilizator21645176563 cu 2 ani in urma.

Buna ziua,
Sunt Ana-Maria, 37 ani, in martie 2021 am fost operata de tiroida (noduli pe tiroida, care ulterior, histopatologic, s-au dovedit a fii carcinom papilar cu metastaza pe ganglioni), ulterior am urmat tratament cu iod la Cluj. Rezultatele au fost foarte bune dupa iod. Dupa 2 luni de la operatie am avut TG 0.62, dupa aceea in iulie

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiunile-tiroidei/bolile-de-tiroida-cauze-prevenire-si-tratament_15613