nivel scazut T3

Dezechilibrele hormonale

Postata de moki1009 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

In urma unor analize de sange, va transmit rezultatele, cu mare rugaminte de a ma ajuta cu un raspuns si de a-mi spune daca exista vreun motiv de ingrijorare:

TSH - 1.52 qIU/mL
T3 - 77.1 ng/dL
T4 - 6.86 qg/dL
FT4 - 0.936 ng/dL

In rest, toate analizele au iesit in limite normale. Sunt foarte speriata deoarece am citit despre faptul ca T3 scazut poate fi un semn de boala severa.
Multumesc frumos pentru raspuns!
Numai bine!

Raspunsuri (1)

Mihaela22120678

acum 12 ani

Atata timp cat TSH-ul este in limite normale nu cred ca sunt probleme majore. Mergeti la un endocrinolog!