Mirosul Neplacut Aproape De Nesuportat Al Corpului

Dezechilibrele hormonale

Postata de andy6kyu cu 12 ani in urma.

Am 18 ani ,ma numesc Andreea si de aproximativ 3 ani mirosul corpului meu a inceput sa se schimbe drastic;in momentul de fata indiferent cat de multe dusuri fac sau ce produse folosesc nu arata nici o schimbare,am incercat de asemenea mai multe cure de detoxifiere insa fara rezultate,doctorul de familie a spus ca este din cauza pubertatii insa mai am putin si implinesc 19 ani si din cate stiu eu pubertatea la fete sa incheie pe la 16-17 ani.As aprecia un raspuns clar si cat de curand posibil.Multumesc anticipat.

Raspunsuri (14)

ina

acum 12 ani

Mergi la o consultatie la un medic endocrinolog,poate fi vorba de o dereglare ceva

victoras

acum 12 ani

Cum stai cu transpiratia?Transpiri mult? Incearca sfatul unui medic cu competente in medicina naturista!!!Magazinele naturiste au si ele personal care te poate ajuta!! Salvia e de ajutor in reglarea problemelor hormonale si eu cred ca tu ai asa ceva.Succes si sanatate!!!

andy6kyu

acum 12 ani

Nu pot spune ca transpir foarte mult cand stau si nu fac nimic insa cand ma pun in miscare incep sa transpir destul de usor insa nu ma fac lac dupa ce termin exercitiile fizice ci doar incep sa transpir imediat.Multumesc mult am sa incerc si asa.

Carpe Diem

acum 12 ani

Un medic endocrinolog te va ajuta.

andy6kyu

acum 12 ani

Multumesc mult.Daca stiti doctori endocrinologi buni in constanta va rog sa imi spuneti,pt. ca si asta conteaza foarte mult.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

mirosul neplacut este asociat cu transpiratiile din zona axilara? este sesizabil pentru cei din jurul dvs? continuati mentinerea unei igiene riguroase, folosirea produselor de ingrijire corporala, precum antiperspirant, deodorant si chiar putin parfum.

andy6kyu

acum 12 ani

da in special zona axilara.si da este sesizabil pt cei din jur....asta este principalul motiv , tot caut remedii,.ma simt foarte jenata pt ca lumea isi face o parere p***a,cred ca nu ma ingrijesc.indiferent de ce folosesc sau cat de mult nu functioneaza..miam stricat majoritatea bluzelor.si mie si rusine cand se apropie cineva de mine de teama sa nu imi simta mirosul.

miha

acum 10 ani

buna,va rog sa ma ajutati cu un sfat sau sa imi spuneti la ce fel de medic sa merg,de 4-5 ani mirosul corpului meu s-a schimbat dintr-o data (a incept intr-o excursie)este un miros intepator pt nas si ochi.Nu mai stiu ce sa fac,mi-am distrus viata sociala,nu pot sa merg la o nunta,la un eveniment etc. iar fumul de tigara accentueaza mirosul foarte tare.prieteni mi-au ramas cativa,iar eu sunt o fire sociabila careia ii place sa iasa si sa cunosca multe persoane,cu multi am pierdut legatura de rusine,in liceu absentam mult de la ore din cauza asta,mergeam acasa si plangeam cu orele.Fac si 3 dusuri pe zi daca trebuie sa ies din casa dar degeaba le fac.Mirosul e uneori ca si de urina(infectie urinara)alteori nu se prea simte insa chiar si cu haine curate care miros a detergent ma pisca cumva ochii si nasul(nu doar pe mine ci si pe cei din jurul meu).Acum am un loc de munca si nu stiu cat o sal pastrez din cauza asta.Asa nu mai pot continua.Va rog sa imi spuneti ce sa fac,multumesc.

Utilizator11588771969

acum 2 ani

Buna am aceiasi problema ca si tine daca ai gasit rezolvare la aceasta problema spune mi si mie cum sau ce ai luat ca am facut analize si tot imi iese perfect dar mirosul asta ma dispera sunt in aceeasi situatie ca si tine.multumesc .

GuestUser

acum 8 ani

Avram.telefon.0746170800

Utilizator11588771969

acum 2 ani

Buna imi poti spune si mie cum sa scapi de mirosul de urina al pielii am aceeasta problema de cativa ani si pe zi ce trece mirosul se accentueaz a si mai mult daca ai putea sa ma ajuti ti as multumii din inima ca sunt disperata

GuestUser

acum 8 ani

Pot sa te ajut.0746170800

iur

acum 8 ani

Te rog sa mi spui daca ai scapat de mirosul ala si cum?.

BIAnca

acum 8 ani

Buna, am si eu o proboblema cu mirosul corpului. Cam pe la 34-35 de ani mi s-a schimbat mirosul. In decursul anului care a urmat situatia s-a inrautatit. Ma spal si dupa o ora sau chiar brusc, daca sunt stresata, transpir si miroase rau. Mi-a confirmat si o persoana apropiata ca mi s-a schimbat mirosul si spune ca e din cauza varstei. Mirosul are un iz de acetona.Poate fi din cauza varstei? Nu inteleg ce s-a intamplat. Nu am probleme de sanatate, consum alimente cat de cat bio, sunt atenta la aditivi, nu fumez, nu beau cafea, sucuri sau alcool... Va multumesc!