Mentinerea secretiei de testosteron in echilibru

Dezechilibrele hormonale

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Bazat pe ce-am citit in articolul asta e posibil ca pierderea vitalitatii, a parului si a modificarii comportamentului in sens usor negativ sa fie si cauza masturbarii excesive in adolescenta sau in perioada 12-14 ani?

Raspunsuri (12)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

eu sunt singur nu am sotia aproape si ma masturbez zilnic de la 1-4 ori as vrea sa stiu daca are un efect negativ sua pozitiv si daca mai mult negativ ce organe sunt atinsi mai mult va multumesc gabriel!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

sotul meu nu isi da drumul in mine,eu termin simtinduma bine iar el termina masturbanduse,acest lucru se intampla de cand ne-am cunoscut de 1 an,unde sa merg cu el ce sa fac?

clasic case

acum 10 ani

credem ca este GAY !

comentarii utilizatori

acum 15 ani

sotul meu ejaculeaza foarte repede .de cum incepe contactul sexual la cateva secunde ejaculeaza. ce pot face?poate e o disfunctie si poate fi remediata situatia

dorel37

acum 15 ani

Masturbarea este normala in conditiile in care nu devine o obsesie sau este practicata mult prea des. Studiile arata ca masturbarea excesiva are efecte negative, de la dezechilibre hormonale pana la dezechilibre emotionale.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

As vrea sa va intreb care sunt analizele care se fac pt a afla nivelul de testosteron?

Corneliu854449

acum 15 ani

Nu se intampla nimic. Are un efect pozitiv asupra starii tale. Dar sa nu abuzezi, adica sa o faci doar ca sa-ti satisfaci o placere. Masturbarea e ca si mancarea: ce e mult strica. Duce la o epuizare fizica.

Corneliu854449

acum 15 ani

Pierderea parului nu este cauzata de masturbare. Am citit undeva ca e din cauza cantitatii mari de testosteron.
Masturbarea nu are actiuni asupra comportamentului, decat doar daca vrei sa ascunzi acest lucru. E ca atunci cand ascunzi ceva, indiferent ce.
Nu, nu se pierde vitalitatea, doar se acumuleaza o stare de oboseala, daca o faci de multe ori pe zi. Dar numai pentru o perioada scurta.

dorel37

acum 15 ani

Pt a afla nivelul de testosteron trebuie sa iti faci 2 analize: Testosteron Total si Testosteron Liber. Aceste analize se fac la orice laborator medical modern precum Medicover Synevo!!! Numai Bine

Corneliu854449

acum 15 ani

Da, e o problema. Cred ca un medic specialis va poate sfatui foarte bine. Si nu o lasati asa, ca e foarte important: tu nu esti satisfacuta sexual, iar el isi da seama si se simte ca un handicapat.
Mai poti cauta pe site-urile de specialitate. Da pe google "ejaculare precoce" si citeste.

Corneliu854449

acum 15 ani

Te rog sa ma ierti, dar raspunsul era pentru "madutu", nu pentru tine

Corneliu854449

acum 15 ani

Da, e o problema. Cred ca un medic specialis va poate sfatui foarte bine. Si nu o lasati asa, ca e foarte important: tu nu esti satisfacuta sexual, iar el isi da seama si se simte ca un handicapat.
Mai poti cauta pe site-urile de specialitate. Da pe google "ejaculare precoce" si citeste.