menstruatie veninta mai repede cu 2 sapt

Dezechilibrele hormonale

Postata de adaadriana cu 11 ani in urma.

Buna ziua,

Eu am ciclu menstrual de aprox 28-30 de zile.In vara am patit sa imi intarzie cateva zile,la fel si in luna Martie.In luna martie cand a venit,am avut toate simptomele si durerile pe care le am inainte de perioada iar a cand a venit a tinut doar 3 zile in loc de 5 ,insa totul a fost normal,sange cu cheaguri cum e de obicei,dureri ca de obicei,etc. Insa acum 3 zile a veniat iarasi,cu 2 saptamani mai repede decat trebuit si a tinut iarasi 3 zile.Am avut sanii umpic umflati inainte sa imi vina dar acum totul este ok.Sangele a fost la inceput o scurgere maronie iar apoi sange cu cheaguri.Exact cum este cand sunt pe stop.Nu am greturi,ameteli,sani tari sau altele.Ma simt bine.Am avut doar o durere de cap dar am lasat-o pe seama racelii si oboseii,deoarece am fost racita si inca imi curgea nasul.
Ce poate fi? Mentionez ca am luat theraflu acum 1 sapt pentru ca am fost racita.Are vreo legatura?Astept un raspuns,va multumesc frumos!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Modificarile ciclului menstrual pot avea la baza tulburari hormonale, infectii din sfera genitala, etc. In acest sens este indicat sa consultati medicul ginecolog.