menopauza prematura

Dezechilibrele hormonale

Postata de gina120 cu 11 ani in urma.

Buna ziua d-le dr Repede am si eu o prb ,am 29 de ani si sant diagnosticata cu menopauza prematura ,de 3 ani nu mai am menstruatie ,am tot fost la dr ,dar inca nu sant lamurita in legatura cu tratamentul pe care trebuie sa-l fac, am fost anul trecut la dvs,mi ati spus ca trebuie sa fac neaparat un tratament cu hormoni, recunosc ca am putin frica de reactiile adverse ale hormonilor ,de aceea vreau sa ma lamuriti daca se poate ce tip de hormoni tre sa iau? momentan sant plecata din tara ,dar vreau ca in august cand vin acs sa vin la dvs sa incep un tratament ca deja ma simt din ce in ce mai rau,va multumesc si ast un rasp .

Raspunsuri (5)

gabidragos

acum 11 ani

buna,cum ai luat legatura cu medicul?am si eu o problema asemanatoare cu a ta.Numai ca eu am pierdut o sarcina la 8 luni si 2 sapt si nu mai am ciclu.vreau sa vad ce tre sa fac sa raman din nou cu burtica(daca se poate)nici eu nu sunt in tara sunt in franta,tu unde esti?Merci

gina120

acum 11 ani

buna eu sant din fcs ,si dl doctor la fel ,de aceea am putut lua legatura ,din pacate eu nu am ramas niciodata insarcinata ,si eu imi doresc un bebe dar nu stiu daca am vreo sansa ,apropo eu sant in italia

gina120

acum 11 ani

BUNA EU CA SI DL DOCTOR SANT DIN FOCSANI ,DE ACEEA AM PUTUT LUA LEGATURA ,EU DIN PACATE NU AM RAMAS NICIODATA INSARCINATA CU TOATE CA IMI DORESC UN BEBE ,EU SANT IN ITALIA

Oana

acum 11 ani

buna..v-ati rezolvat problema? ce tratament ati urmat?

Neagu marinela

acum 8 ani

Buna ziua domn doctor am 38 de ani si nu mai mia vn mistroatia de 2 luni ce pot sa fac