ritm cardiac mai accelerat

Dezechilibrele hormonale

Postata de Utilizator11617034507 cu 3 ani in urma.

Mi s-a îndepărtat tiroidă în urma cu 18 ani deoarece aveam boala Basedow Graves. În toți acești ani am luat euthyrox de 100, 125. În ultimii 5ani am luat alternativ, adică o zi euthyrox de 100, următoarea zi de 125, apoi iar de 100,...apoi 125...
A mers bine până în iarna aceasta când am facut analizele de rutină iar TSH era sub limita inferioara adică 0,229microUI/ml; T4 era 1,09(normal) . Inteleg ca trebuie modificată doza de euthyrox dar nu stiu cât . Deja simt un ritm cardiac mai accelerat peste100 și cred că e o tahicardie. Va rog sa ma ajutati sa modific doza zilnică de euthyrox. Multumesc mult.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Tulburari-de-ritm-si-conducere/cauze-care-determina-tahicardia_16254