legatura intre stomac "incordat" tot timpul si tulburarile endocrine?

Dezechilibrele hormonale

Postata de mihaela141 cu 14 ani in urma.

Sunt intr-o stare de stres continua din cauza unei nesigurante de diagnostic.Am facut 3 endoscopii si 2 colonoscopii in ultimii ani.Nimic organic.Atunci am observat ca daca sunt stresata stomacul meu se "crispeaza" se "incordeaza" incepe sa ma usture,eructatii frecvente,presiune si orice mananc in acele zile nu imi prieste.Mi se face brusc cald,nu mai pot respira si aproape ca ma panichez.Am in familie mama, matusa si sora cu tulburari de tiroida si suprarenala din cauza stresului.exista vreao legatura intre acestea si "crizele" de stomac? mentionez ca am luat de toate pt.stomac si degeaba..Imi ete f.frica pt.ca nu mai stiu ce sa fac? Ce analize sa fac ca sa ma linistesc..

Raspunsuri (1)

silvia

acum 14 ani

buna eu de 5 ani ma chinui cu aceste simptome care sau agravat mam si ingrasat f tare mi sa dat mereu tratament psihiatric cu toate ca eu eram constienta ca e ceva in neregula cu mine dar am acceptat si varianta medicilor de depresie de o luna stau aproape numai la pat si astept internarea ptr ca un medic adevarat a descoperit ca adevarata problema vine de la glanda tiroida si am si niste noduli care in atatia ani miau terminat organismul acum am 32 ani daca doresti contacteazama pe sipemigaa