interpretare analize

Dezechilibrele hormonale

Postata de GENTULIKA cu 10 ani in urma.

Mama mea este hipertensiva,are spondiloza si sinuzita si in urma unor investigatii am ajuns si la a face dozari hormonale-FT4,TSH,TPO pt ca este posibil sa fie si la premenopauza(are 49 ani).Nu se simte foarte bine,are cateodata ameteli foarte mari si are isi pierde cunostinta.Rezultatul analizelor:TSH=1.39 U/ml (0.27-4.20)
FT4=1.11 ng/dl (0.93-1.70)
14.3 pmol/l (12.0-22.0)
TPO=9.5 iu/ml

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Analizele de tiroida sunt in limite normale.
Ar fi bine sa investigati cauza pierderilor de cunostinta ( consult cardiologic, neurologic).

GENTULIKA

acum 10 ani

Multumescc!