interpretare analize

Dezechilibrele hormonale

Postata de danapop cu 13 ani in urma.

buna ziua as dori o interpretare a analizelor facute acum 2 saptamani TSH1.36(0.5-4.0)FT4 1.55(0.8-2.0) FT3 3.03(1.4-4.2).GLUCOZA121(75-115),CA SERIC TOTAL4.8(4.0-6.0)CA IONIC1.01(0.9-1.2)MAGNEZIU1.9(1.8-2.5)K3.4(3.5-5.0)NATRIU137(135-145) AM TREMOR FIN DIMINEATA IN SPECIAL LA MANA STANGA.TAHICARDIE,SLABICIUNE MUSCULARA,INSOMNII SI DESI MANANC NU REUSESC SA IAU IN GREUTATE (6 SCAUNE /ZI) IN SPECIAL IN PRIMA PARTE DE O LUNA DE ZILE IAU ASPACARDIN 1/ZI SI DISTONOCALM 1/2/ZI

Raspunsuri (7)

stefan

acum 13 ani

de unde sunteti??interpretarea analizelor trebuie facuta de specialisti!!

danapop

acum 13 ani

din zalau de 2 luni merg la specialisti dar nimeni nu mi-a spus ceva concret pana acum distonocalmul imi amelioreaza starile dar cred ca tratez efectul nu cauza

elena

acum 13 ani

schimba doctorul poate fi vb de hipertiroidism pe linga medicamente (tirozol) te poate ajuta si argila

Adrienne

acum 13 ani

Scuze ca intervin............analizele pt. tiroida sunt in limitele normale. In afara de o mica depasire la glucoza si o diferenta infima la potasiu[K], rezultatele prezentate sunt bune. Cititi cu atentie inainte de a va spune parerea ,plus recomandari de medicamente. S-ar putea ca problema sa fie de alta natura,pentru care trebuiesc facute alte analize si investigatii.

danapop

acum 13 ani

o sa fac si asta multumesc pentru sfat

elena

acum 10 ani

IMI POATE SPUNE SI MIE CINEVA KM CE AR REZULTA ACESTE ANALIZE VA ROG URGENT
Faza foliculara: 21-251 pg/ml
Faza ovulatorie: 38-649 pg/ml
Faza luteala: 21-312 pg/ml
Menopauza (fara THS):

elena

acum 10 ani

Faza foliculara: 21-251 pg/ml
Faza ovulatorie: 38-649 pg/ml
Faza luteala: 21-312 pg/ml
Menopauza (fara THS):