Intarzierea menstruatiei

Dezechilibrele hormonale

Postata de Brunetzik cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

De 3 luni de zile nu-mi mai apare menstruatia.Mi-am facut si teste de sarcina dar nu poate fi vorba despre asa ceva.Ce se intampla?Pe langa asta am slabit foarte mult(mentionez ca in urma cu un an am fost internata din cauza unor probleme privind Tuberculoza).Medicul meu de familie mi-a spus ca se pot trage toate aceste simptome(ameteli,oboseala,slabire) din cauza acelei tuberculoze.Ceea ce ma sperie cel mai mult e intazierea menstruatiei si scaderea in greutate ..,nici pofta de mancare nu prea mai am.Ce credeti ca se intampla ??Aveti idee despre ce poate fi vorba,sau macar unde sa merg pentru a ma lamuri despre toate acestea?

Multumesc,
Georgiana

Raspunsuri (4)

darius

acum 12 ani

buna ziua,

S-ar putea sa va ajute articolul://sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/amenoreea-sau-lipsa-menstruatiei_1096
Cititi cu atentie!

Brunetzik

acum 12 ani

Multumesc frumos.

madalina

acum 12 ani

Poate fi vorba despre o dereglare hormonala! Mai multe informatii: //sfatulmedicului.ro/Hormonii-si-tulburarile-endocrine/dereglarile-hormonale-simptome-si-afectiuni_7610#Diagnosticare sau incercati la ginecologie!

Mihaela22120678

acum 12 ani

In primul rand faceti un set de analize uzuale ( din sange), pentru ca slabirea in greutate e un simptom la fel de alarmant ca si amenoreea. Si mergeti la un endocrinolog sau ginecolog! Sanatate!