Intarziere ciclu menstrual 4 luni , 2 teste negative

Dezechilibrele hormonale

Postata de MembruMobileApp1494682949 cu 6 ani in urma.

In data de 10 ianuarie a.c. am avut ultimul ciclu.In primele doua luni de intarziere nu mi-am facut griji deoarece am avut mereu un ciclu dereglat (am 27 ani )din cauza unor chisturi mici la ambele ovare , dar in urma cu 2 ani , cand am fost la ultimul control ginecologic, mi s-a spus ca nu mai exista chist.Nu am ramas pana acum insarcinata niciodată. Circumstantele sunt in asa măsura k nu am cum sa ajung la un ginecolog.Sa fie ceva grav , oare? Acum chiar ca sunt cam nelinistita.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/amenoreea-sau-lipsa-menstruatiei_1096