hormoni

Dezechilibrele hormonale

Postata de mirabela13 cu 12 ani in urma.

buna ziu. am tulburari de menstruatie de foarte mult timp (am 24 de ani), de fapt nu l-am avut niciodata normal. imi vine la 35-38-45 de zile. mi-am facut profilul hormonal si estradiolul e 60,6 (maxim trebuia 16) si progesteronul 7,80 (maxim trebuia 1.72). testosteronul normal si restul normale. am luat in urma cu un an 8 luni de CO. imi puteti spune ceva? va multumesc

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

Mergeti la medicul endocrinolog pt interpretarea rezultatelor si tratament.

mirabela13

acum 12 ani

multumesc de raspuns. asta aveam de gand numai eram curioasa de o parere mai repede. :)

Iuli

acum 12 ani

In afara de faptul ca aveti o dereglare hormonala ce necesita urmarire din partea endocrinologului, mi-e greu sa va spun ceva...