hormoni tiroidieni

Dezechilibrele hormonale

Postata de georgiou cu 10 ani in urma.

dupa extirparea tiroidei ,din cit in cit timp se fac analizele hormonale

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

De cate ori este nevoie. Daca testele ies normale sub tratament, evaluarea se face la 3-6 luni.

georgiou

acum 10 ani

va multumesc pentru raspunsul prompt.intrebarea care ma framinta este:toate analizele facute pina acum sint la indicatia medicului chirurg.la o luna si jumatate de la operatie care a fost efectuata pe 11 aprilie an curent,ar trebui sa repet analizele hormonale,care la o luna de la operatie au fost bune.intrebarea:este normal ca acum sa ma urmareasca doctorul chirurg?nu este corect sa ma trimita la medicul endocrinolog?va multumesc anticipat.mentionez ca locuiesc in cipru.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Evaluarea trebuie facuta de catre medicul endocrinolog.
Intrebati cum trebuie sa procedati ca sa va ia in evidenta medicul endocrinolog.

georgiou

acum 10 ani

va multumesc mult!