hormon de crestere

Dezechilibrele hormonale

Postata de andrei260117899 cu 13 ani in urma.

buna seara,am 1,68 cm inaltime si as vrea sa mai cresc,ce e de facut?dc iau HGH support calivita?am 19 ani. mersi

Raspunsuri (7)

Iuli

acum 13 ani

La aceasta varsta cresterea este incheiata. Poti totusi sa consulti un medic endocrinolog, suplimentele nu au nici un efect benefic.

Dr. Georgescu Cristian

acum 13 ani

buna seara,
cea mai buna solutie este sa mergeti la un consult endocrinologogic. fara un consult prealabil, nu este deloc indicat sa va jucati cu astfel de medicamente ce contin hormoni, oricare ar fi ei.

va urez o seara buna

niko

acum 13 ani

Esti destul de inalt.....Parerea mea este sa nu te joci cu astfel de med. cu sau fara sfatul medicului

Andrei

acum 13 ani

Mergi la un consult endocrinologic sau te duci singurel si iti faci o radiografie de pumn pentru varsta osoasa. In situatia in care cartilajele de crestere s-au inscris, talia finala e deja atinsa, iar 1,68 m nu e nicidecum o talie ingrozitor de mica, talia medie a barbatilor romani fiind undeva in jur de 174cm.

Andrei

acum 13 ani

O eroare mai sus..INCHIS nu inscris.

lucretia

acum 9 ani

Am 23 de ani am 1,55 cm inaltime,daca ma voi tine zilnic de inot sau de atletism voi obtine cv rezultate sau doar slabesc????

lucretia

acum 9 ani

Am 23 de ani am 1,55 cm inaltime,daca ma voi tine zilnic de inot sau de atletism voi obtine cv rezultate sau doar slabesc????