hirsutismul

Dezechilibrele hormonale

Postata de Ivanovici1 cu 15 ani in urma.

oare hirsutismul il poate provoca administrarea orala de pilule contraceptive? daca stie cineva v-as ruga sa imi raspundeti si mie va rog1

Raspunsuri (3)

acum 15 ani

eu stiam ca anticonceptionalele chiar amelioreaza hirsutismul...

Georgiana32108787

acum 15 ani

Da teoretic amelioreaza, dar nu se prea vad rezultate.

L.ariisa

acum 10 ani

Pilulele contraceptive nu fac altceva decat sa iti amelioreze starea dar dupa ce nu le mai iei o sa iti iasa din nou plus ca o sa ai prob si cu ciclul.. eu oricum nu aveam un ciclu foarte ok cu dureri groaznice si toate alea .. ei bine acum imi fac griji ca nu o sa mai am deloc . Remediu pt hirutism , sport, o alim cat mai sanatoasa , sau poti incerca si cu ceaiuri de menta in combinatie cu mult sport si o viata mult mai sanatoasa!!!