Hirsutism

Dezechilibrele hormonale

Postata de Li Liu cu 12 ani in urma.

Mi-au aparut niste fire de par pe sani. In urm unui consult medical si a unor analize, a trebuit sa iau Iasmine pentru 3 luni. Nu am putut lua pilulele 3 luni, asa ca nu am vazut nicio ameliorare. Exista o alta cale? un tratament intern sau extern? Ecograful nu a arata probleme vizibile cu chisturile pe ovare.

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Trebuie sa luati tratamentul prescris de endocrinolog. Alta cale nu exista.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

in cazul in care ati fost deja la medic si vi s-a prescris un tratament dar nu l-ati urmat, nu vad cum am putea sa va ajutam mai mult aici. in cazul in care aveti intoleranta la acel medicament, puteti sa mergeti din nou la medicul dumneavoastra curant, care va poate prescrie alt medicament.

va urez o seara buna