hirsutism

Dezechilibrele hormonale

Postata de minca1101278 cu 12 ani in urma.

Sint foarte trista si necajita,am hirsutism de multi ani,am inercat tot felul de tratamente,am facut epilare definitiva ,dar tot degeaba,cum se poate trata pe cale naturista aceasta boala la femei.

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Naturist nu se poate. Veti pierde timp si bani degeaba. Doar cu tratament de la medicul endocrinolog.

mojo

acum 12 ani

Salut !
Intra pe http://www.ovarian-cysts-pcos.com/ - site cu multe info despre sindromul ovarelor polichistice - inclusiv articole despre un studiu recent care arata ca uleiul de peste contribuie la reducerea testosteronului datorita Omega 3.
Intra si pe http://www.healthyfellow.com/290/mint-tea-warning/ - articol despre alte studii recente referitoare la efectul antiandrogen al ceaiului de menta ( spearmint - menta viridis).
Poti sa imi spui te rog ce fel de epilare definitiva ai facut si cum e mers exact? as vrea sa incerc si eu . Mersi ( poti sa imi scrii pe [email protected])