hipotiroidism

Dezechilibrele hormonale

Postata de VICTORIA16 cu 10 ani in urma.

am avut TSH 7.4 am urmat cu novatyrol 1/2tab. luni-miercuri-vineri 8 luni am facut pauza ,am repetat analizele tsh a fost 2.4..Dupa 3 luni mi-au aparut din nou stari de slabiciune,nervozitate,neodihna si am luat din nou.La analize mi-a iestit tsh 4.5.m-ai iau si acum dar nu stiu trebuie sa iau toata viata,ca am perioade cind mi-apare in fata ochilor imagini peste imagini luminoase spre intunecate.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Da, tratamentul trebuie urmat toata viata. Este recoamndat sa consultati periodic medicul endocrinolog si sa modificati shema de tratament doar la indicatia sa.