hipertiroidie

Dezechilibrele hormonale Preventie migrena

Postata de Petre2287233 cu 16 ani in urma.

Buna ziua, am si eu o intrebare daca poate cineva sa imi raspunda.Am fost diagnosticata cu hipertiroidie de 1 saptamana si iau thyrozol si metroprolol.Am slabit ff. mult am 50 kg.Am inteles ca ar trebui sa ma ingras de la medicamente, daca stie cineva in cat timp da rezultate (adica sa ma ingras) va rog sa imi spuneti.Mentionez ca TSH ESTE,<0.005.Multumesc.

Raspunsuri (7)

lily1

acum 16 ani

Buna ziu.as vrea sa aflu daca exista posibilitatea de a face analizele pt glanda tiroida la un pret redus si daca da ce acte imi trebuie?va multumesc.

Petre2287233

acum 16 ani

da ptr. analize la glanda tiroida mergeti cel mai bine cu trimitere de la medic, adev. salar si copie CI la Institutul Parhon din Bucuresti.Sunt cei mai buni medici din tara.La ora 7 am trebuie sa fiti acolo ptr. programare la un dr.Cel mai bine dati un telefon acolo dar va spun ca asa e, eu am fost de 0 saptamana.

Simona8093479

acum 16 ani

la valoarea pe care o mentionati pt tsh, eu am fost operata de glanda tiroida. dar la mine erau noduli pe ambii lobi, si nu a mai fost alta solutie. daca nu prezinta noduli si e totul normal, prin tratament ar trbui sa ajungeti la o valoare mai mare pt tsh si astfel sa va fie bine. mergeti la medic pt control amanuntit, e o glanda f importanta care produce mari dereglari. multa sanatate

irina224

acum 15 ani

Buna,
Eu am fost diagnosticata cu basedow acum 6 luni, cu un grad foarte ridicat de toxicoza, am luat 4 saptamani thyrozol de 10mg, cate 4 pastile pe zi, si in felul acesta m-am ingrasat cu 12 kg, lucru de care nu am fost foarte multumita, asadar acum am renuntat la tratament, si incerc sa am o viata ordonata...multa sanatate

Nathalie86

acum 11 ani

Thyrozol ingrasa??? Ma faceti sa nu il mai iau! Am fost diagnosticata cu hipertiroidie , am facut si TRAb si mi-a iesit 1.58 deci ar fi Graves. Mi-a dat sa iau Thyrozol dar nu mi-a zis ca o sa ma si ingras! Daca observ ca ma ingras o sa spun stop! Nu de alta dar am deja foarte multe kg in plus si nu vreau sa ajung la 200 de kg!

anonim

acum 10 ani

da in doua luni jumate de tratament

anonim

acum 10 ani

da in doua luni jumate de tratament