Glanda tiroida

Dezechilibrele hormonale

Postata de aura49 cu 15 ani in urma.

Buna ziua, Ma numesc Smeu Carmen si am 47 ani. in urma cu o luna am facut o ecografie unde mi s-a depistat un nodul la glanda tiroida de 0.5 cm.Am facurt unele analize de sange cum ar fi:TSH=1.05---FT4=1.52 si Anti TPO=1.02. Dupa cum arata valorile de referinta nu pare sa fie vreo problema,acum va las pe dumneavoastra sa va spuneti parereasi sa ma sfatuiti ce ar trebui sa fac in continuarie. Va multumesc foarte mult

Raspunsuri (3)

andrei178

acum 15 ani

Daca aveti rezultatul analizelor, numai un medic endocrinolog poate sa va dea tratament daca este necasar (mai ales cel care v-a trimis sa faceti analizele). Sau puteti sa trimiteti ce ati scris aici, la "consulta medicul", tot pe siteul asta. Sanatate!

Carmen

acum 13 ani

As dori un raspuns

Utilizator11526194680

acum 5 ani

Ma aflu exact aceași situație ca dumneavoastra ce ati facut pînă la urmă v-ati operat sau aveti tratamente va rog din suflet sami comunicati ma numesc boroica maria opriș pe facebook din arad va rog din suflet un sms în privat va multumesc