Glanda Tiroida.

Dezechilibrele hormonale

Postata de Ligia461820 cu 12 ani in urma.

Buna ziua Ma numesc Ligia si am 36 de ani si am fot diagnosticata cu tiroidita si hipotiroidie medicul endocrinolog ce l-am consultat mi-a prescris eutyrox in etape de 25mg pina la 100 mg asta intr-o perioada de 2 luni pe linga acest medicament mai iau coaxyl vagostabil si un imuno Hymalaya se numeste am avut ceva dureri de cap la inceput in primele 3 zile si apoi sau linistit pe linga aceste dureri ce au disparut de cite ori iau aceste medicamente am o stare de moleseala o perioada apoi imi revin imi puteti spune daca e normal sa fie asa sau nu sa continui acest tratament cum este sau se poate schimba ceva si daca este nevoie.Specific ca am avut ca simpotme un nod in git ce nu ma lasa sa respir cum trebuie si sa inghit pe linga asta am si alergie tip scazut la polen si am luat aerius se poate lua in continuare cu acest tratament pt hipotiroida? Va multumesc.

Raspunsuri (1)

Andrei

acum 12 ani

Tratamentul cu hormoni tiroidieni nu prea are efecte adverse, mai ales la persoane de varsta dv, fara afectiuni cardiace si cu o astfel de schema de crestere in trepte a dozei. Daca chiar este hipotiroidie, tratamentul este absolut necesar.