glanda tiroida

Dezechilibrele hormonale

Postata de ramona_mona cu 14 ani in urma.

buna ziua as dori sa stiu care sunt simptomele glandei tiroide,cum se manifesta?provoaca senzatie de sufocare sau respir greoi(in timpul noptii),stari de nervozitate si luarea in greutate excesiva?va rog ajutati-ma!

Raspunsuri (5)

ramona_mona

acum 14 ani

buna ziua as dori sa stiu care sunt simptomele glandei tiroide,cum se manifesta?provoaca senzatie de sufocare sau respir greoi(in timpul noptii),stari de nervozitate si luarea in greutate excesiva?va rog ajutati-ma!

patricia14151825

acum 14 ani

Citat:
buna ziua as dori sa stiu care sunt simptomele glandei tiroide,cum se manifesta?provoaca senzatie de sufocare sau respir greoi(in timpul noptii),stari de nervozitate si luarea in greutate excesiva?va rog ajutati-ma!

vezi un endocrinolog. posibil sa ai probleme cu glanda tiroida

mirela274

acum 14 ani

aceleasi simptome am avut shi eu acum 4 ani,desi sunt tanara shi am doar 26 d ani,am fost atunci la endocrinolog shi mi-a gasit un frumos chist,am primit un tratament p care l-am luat o perioada dar am renuntat la el pt k ma obosea psihic fiind f migalos shi nu observam nici o imbunatatire,in continuare nu puteam respira cum trebuie,oboseam repede aveam senzatia d gat uscat trebuia tot timpul sa beau ceva pt a-mi hidrata gatul.dupa 4 ani am ajuns iar la doctor pt k s-a agravat shi rezultatul a fost unul d proportii..d la un chist am ajuns sa am 7 p partea dreapta shi 5 p partea stanga plus alte chisturi la sani.sfatul meu e sa mergi la doctor pt k dupa cum vezi la mine se poate agrava destul d tare,mie mi-au spus in momentul d fat 2 doctori diferiti k e posibil sa urmez o viata acest tratament doar pt a nu lasa loc sa apara alte chisturi shi toate astea din cauza hormonilor.tiroida e cea mai importanta,este cea care apara organismul.sanatate

dana

acum 13 ani

da.............si eu sufar de boala asta....in primul rand simti ca te strange ceva de gat....nu suport nici maleta macar .........un lantisor la gat????????//nici atat....si da..........greutatea imi face probleme dar dac ma controlez la masa............ma mentin...deci trebuie doar vointa...euthyroxul sunt pastilele mele pt tata viata .....macar de ar fii doar atat....am si 1 nodul....sunt f speriata...am citit ca e mai periculos sa ai doar 1 decat mai multi...asta e...om vedea
sper sa fie bine

marin NECULA

acum 11 ani

itbukp[lo, ouugju
hytuuwe3gjsarfh
f25r6ewghj