ginecomastie ?

Dezechilibrele hormonale

Postata de xBogdannn cu 10 ani in urma.

Buna
ma numesc bogdan si am 20 de ani
am o problema mai mult estetica decat medicala... cred ca se numeste ginecomastie nu sunt sigur
sani imi sunt normali doar ca zvarcurile imi sunt umflate.. la temperatura normala dar daca imi dau jos tricoul si e putin mai frigut se fac normale o perioada dupa care iarasi se umfla......
din cate am inteles necesita operatie care e destul de costisitoare si ma cam feresc de operati....
stie cnv un leac babesc sau cv medicamente?

ms anticipat:)

Raspunsuri (4)

maria cristina

acum 10 ani

incearca cu alifie de galbenele de la plafar. nu e cazul de operatie, este doar o inflamatie.

xBogdannn

acum 10 ani

inflamatie? este de vreo 2 ani asa....

FreeStyle11

acum 10 ani

Nu este ginecomastie, asa arata sfarcurile tale, am mai vazut destui baieti la sala in felul asta.Nu e nimic grav, nu sunt probleme hormonale.Ginecomastie inseamna sa ai sanii dezvoltati, nu doar sfarcurile, ce ai tu e ceva genetic si n-are treaba cu ginecomastia.Pt linistea ta poti face niste analize hormonale pt a vedea cum stai cu hormonii sexuali.

xBogdannn

acum 10 ani

ok ms frumos