Ganglion inghinal dureros imobil

Dezechilibrele hormonale

Postata de KarimaSh cu 9 ani in urma.

Buna ziua,

Am depistat acum o saptamana un ganglion mic in zona inghinala stanga, dureros care in ultimele 2 zile a crezcut pana in jur de 1-1.5 cm si a devenit si mai dureros, deranjant la mers, stat pe scaun.
Imi puteti oferi mai multe infirmatii a rog despre ce ar putea fi si posibil tratament. Iau antiinflamator (diclofenac) de 4 zile dar dupa cum am mentionat mai sus, a continuat sa creasca.
Am facut acum 2 luni analizele: Chlamydia, Toxoplasmoza in dorinta de a ramane insarcinata si au fost negative.

Va rog un sfat.

Multumesc

Raspunsuri (1)

MembruMobileApp1511980704

acum 6 ani

Si eu am un ganglion inghinal dreapta..care creste in dimensiuni si este dureros..credeti ca poate fi de la lama de ras? Va rog mult un raspuns