eutirox

Dezechilibrele hormonale

Postata de lumi45 cu 12 ani in urma.

Va rog sa-mi spuneti,daca stiti de ce nu se mai gaseste EUTIROX in farmacii si cu ce se poate inlocui.Fiica mea foloseste medicamentul in concentratia de 0.25. Va multumesc

Raspunsuri (5)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

eutirox contine levothiroxina ca substanta activa. incercati sa aflati un raspuns de la farmacie.

Medic Epuran

acum 12 ani

Încercaţi şi la Farmacia Academia

Ulala8

acum 12 ani

Se găsește în farmacii,și eu fac tratament cu acest medicament și cu aceiași concentrație.

Roxana Log

acum 12 ani

Euthyrox-ul se gaseste extrem de greu de cel putin o luna, la fel si levotiroxina frantuzeasca de altfel. Motivatia producatorului, cum ca ar lipsi din cauza schimbarii ambalajului e cel putin dubioasa. In farmacii se aduc cantitati mici, care "dispar" in cateva ore. Sper sa nu continue la nesfarsit chestia asta, pentru ca sunt oameni care depind in mod absolut de el.

Utilizator11539953726

acum 5 ani

Buna ziua si fiica mea ia eutirox de 25 si am gasit fara ezitare in farmacie dar oare stiti ce se intampla sau care este procedura daca uita sa si ia pastiluta dimineață in fiecare zi?din pacate a uitat de 2ori in 4luni..multumesc