eutirox-alte medicamente cu acelasi efect

Dezechilibrele hormonale

Postata de sorina_m82 cu 12 ani in urma.

Buna ziua. Spuneti-mi va rog cu ce medicamente se poate inlocui eutirox, concentratie 25, intrucat de cateva saptamani nu-l mai gasesc in farmacii si nici alte medicamente cu aceeasi substanta activa nu am gasit. Va multumesc

Raspunsuri (5)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Levothyroxinum este substanta activa si ar trebui ca farmacia sa realizeze o comanda pentru preparatul respectiv.

miruna

acum 12 ani

....si eu iau eutirox,am gasit de 100,il impart in patru si e ok....l-am gasit in facmaciiole de la sensi blue,dar de 100 atat pe cel de 25 nu-l mai gasesti delok,dar totusi doctorul care ti-a prescris euritox nu ti-a dat si un inlocuitor??? se stie ca nu se gaseste,mie mi-a dat - NOVOTHYRAL,si din pastiluta asta sa iau un sfert sa echivaleze eutiroxul.
sper sa gasesti numai bine ...

marinela

acum 10 ani

iau aceste pastile de 3 ani si de la cadeva zile incoace nu le mai gasasc puteti sami spuneti unde le gasasc

Erika

acum 10 ani

Am nevoie urgent de Eutirox 100,cine ma poate ajuta? Va rog raspundeti-mi pe adresa de email [email protected] sau la tel0748788926 Multumesc...!

Utilizator11583493523

acum 4 ani

In Italia se gasesc. Daca aveti prieteni, rude acolo...