euthyrox

Dezechilibrele hormonale

Postata de ella63 cu 8 ani in urma.

Iau de 8 ani euthyrox de 50 si m-am ingrasat 30 kg. De 6 ani mai sunt si pe tratament pt. inima deoarece am fost operata pe cord deschis cu triplu by-pass si apoi 4 stenturi. M-am gandit sa renunt la euthyrox o perioada si nu stiu daca ar fi bine, am vrut sa vad daca reusesc sa dau jos cateva kg. Alimentatia imi este sanatoasa si mananc foarte putin cam cat un copil de 5 ani.Ce ma sfatuiti?

Raspunsuri (3)

Mirna

acum 8 ani

Mie mi-l daduse dr pentru toata viata, dar dupa 2 luni l-am oprit ca nu ma simteam bine cu el si am trecut pe naturiste timp de 1 an de zile. La fiecare 3 luni faceam ecografie si analize pana ce au iesit toate bune.
Daca aveti si noduli, va recomand argila algo, ceaiul de salvie cu sanziene, seleniu, spirulina/kelp/alga afa etc.

ella63

acum 8 ani

multumesc frumos

ella63

acum 8 ani

multumesc frumos