Euthyrox,ora de medicatie

Dezechilibrele hormonale

Postata de Victoria Iulia cu 12 ani in urma.

La ce ora se ia de regula medicamentul? si se ia zilnic la aceasi ora?

Raspunsuri (4)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

acest medicament trebuie administrat dimineata, in doza unica, cu 30 minute inainte de micul dejun.

Victoria Iulia

acum 12 ani

Multumesc frumos. deci poate sa fie si ora 7 si 8 sau 9,dar sa fie cu 30 minute inainte de micul dejun?

ALINA

acum 7 ani

Dacă lucrez de noapte ce ar trebui sa fac când sa mi iau tableta

Utilizator11583847266

acum 4 ani

Acest medicament de la numai la ora prescrisa de catre medicul curant, este personalizat in funcție de rezultatele analizelor specifice. ..deci nu mai generalizati, inttebati va medicul. SĂNĂTATE tuturor!