euthyrox 100

Dezechilibrele hormonale

Postata de claudianicoleta cu 12 ani in urma.

buna ziua,mama mea a fost operata de tiroida(nu o mai are deloc) si depinde de acest medicament la fel ca multe alte persoane ce sufera de aceasi afectiune,problema este ca acest medicament euthyrox nu se mai importa,iar la farmacii raspunsul e mereu acelasi ca nu exista un alt medicament care sa il inlocuiasca,in acest caz pentru un astfel de bolnav ce alternativa de tratament ar exista?

Raspunsuri (7)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Substanta activa a preparatului Euthyrox este levothyroxina . aceasta situatie trebuie comunicata medicului curant endocrinolog. ar trebui sa solicitati farmaciei sa realizeze o comanda a preparatului farmaceutic.

elicristine

acum 12 ani

si eu sunt in aceiasi situatie, daca nu mai luam acest medicament, pentru ca toti farmacistii dau din umeri, care sunt urmarile , ce se intampla cu noi , la ce sa ne asteptam?

elenaudrea

acum 12 ani

Sa traiti bine ! Si sa mergeti la vot !

Elisa

acum 12 ani

da, intr-adevar a disparut din farmacii. Eu am reusit sa procur pentru tatal meu.Daca este urgent da-mi un e-mail (id: elizavasile) si te ajut.

maria

acum 12 ani

mama mea nu a mai luat de 2 saptamani! ce ma fac? :(

midv

acum 12 ani

Ce facem? NU se mai gaseste deloc medicamentul?
Maine imi sun medicul edocrinolog sa-mi psuna ce sa fac.

Poate cineva (avizat, evident) sa ne explice pe scut ce se intampla daca nu mai administram hormoni tiroidieni, in cazul celor care nu mai au glanda tiroidiana?

In cat timp crapam?

Ella

acum 12 ani

Ma poti contacta la nr. 0727543211