estrogenii

Dezechilibrele hormonale

Postata de cornelia31116393 cu 13 ani in urma.

BUNA
FAC FOARTE DES CANDIDA SI IMI APARE CAND MA APROPIU DE CICLU,CAM CU 3-4 ZILE INAINTE DE CICLU
AM INTELES CA, CANDIDA APARE SI DATORITA UNOR DEREGLARI HORMONALE SI ANUME-ESTROGENII-
VA ROG SA-MI SPUNETI CAND SE RECOLTEAZA ,INAINTE SAU DUPA CICLU
VA MULTUMESC

Raspunsuri (2)

danyelin

acum 13 ani

Buna.Estrogenii sunt produsi si in urma cresterii foliculilor.Nivelul crescut al lor, este in perioada ovulatiei, adica intre 12-14 zile de la ciclu,iar numarul lor scade in 2-3 zile de la ovulatie.Deci, perioada optima pentru recoltare a estrogenilor este sa te incadrezi in timpul ovulatiei.Toate bune!

iulialazar

acum 13 ani

si eu am aceeasi problema cu candida.
tot in aceeasi perioada imi apare.
ar trebui sa vb cu un medic ginecolog care iti va spune mi exact cand iti poti face o recoltare de sange pt estradiol.
daca folosesti anticonceptionale vei scapa destul de greu de ea.
eu am incercat nu 1 mycomax 3 pastile.se i-a 1 la 3 zile si ovule:lomexin 2 ovule.unul la 3 zile
pana acum ma simt f bine dar nu stiu cat v-a dura.