Durere testicul

Dezechilibrele hormonale

Postata de marius23fb cu 11 ani in urma.

Salut,

Am o mica problema (sper sa fie mica). De aproximativ 1 saptamana ma doare testiculul drept si nu stiu ce sa fac. Tin sa precizez ca nu este umflat, nu ma doare la apasare, si nu este o durere insuportabila, nu ma doare cand stau jos sau in picioare, deci e totul normal..doar ca la diferite perioade de timp, simt cate un impuls..care se resimte pana in partea dreapta in apropierea apendicului. Si inca ceva, aproximativ cu 2 zile inainte sa apara durerile m-am lovit la basket in acea zona, sa fie aceasta o cauza? M-am gandit si la o raceala in zona genitala, dar la ce caldura este, nu prea pare plauzibil. Astept raspunsuri, sper sa nu fie ceva grav. Multumesc !

Raspunsuri (3)

acum 10 ani

lhhlhl

Alin

acum 9 ani

Exact aceeasi situatie am si eu, dar pe mine pe langa acest aspect al dureri, uneori mai fac si o oarecare febra, nu stiu ce naiba o fi.
M-am dus la doctoru de familie, mi-a verificat testiculele si mi-a zis ca n-am nimik.

Utilizator11581175989

acum 4 ani

Si eu am aceeași situație dar nu am niciun răspuns concret de la niciun doctor am fost la 5 pana acuma mai upllut de anti inflamatore și de diferite pastile supliment ,dacă găsiți soluția dati si mie un răspuns