Durere de san

Dezechilibrele hormonale

Postata de bianka19311 cu 10 ani in urma.

Buna,
De cateva luni am inceput sa am o durere doar la sanul stang spre subrat , poate sa fie asta de la anticonceptionalele care leam luat timp de 3 ani ? Sau ce ar putea fii? Astept raspunsuri de la Dvs. Multumesc !!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Exista numeroase cauze ce ar putea determina durerea descrisa, inclusiv o nevralgie sau durere iradiata din umar, etc. Tinand cont de timpul indelungat de administrare a anticonceptionalelor, este recomandat sa efectuati o ecografie mamara ( si/sau mamografie, dupa caz), o radiografie toracica, etc.