Duphaston

Dezechilibrele hormonale

Postata de andronescu.i cu 12 ani in urma.

Medicul endocrinolog mi-a prescris un tratament de 10 zile cu duphaston 10mg, pentru amenoree secundara a carei cauza este o dieta in urma careia am slabit 7-8 kg. As vrea sa stiu daca acest tratament poate determina o crestere in greutate, si, de asemenea, daca este recomandat vreun regim alimentar (sau daca sunt alimente de evitat in timpul tratamentului si dupa).

Raspunsuri (3)

ioana ionela

acum 11 ani

Am aceeasi problema...ai inceput duphastonul?ti-a mai dat vreun anticonceptional ? Menstra s-a reglat?

adina

acum 10 ani

Am aceasi problema.am slabit mult si nu.mi vine ciclul
Alaltaieri am terminat trat.de 10 zile cu duphaston.tie ti.sa reglat ciclul? Dupa tratament cu cata zile ti.a venit ciclul?

roxana

acum 9 ani

as vrea sa stiu daca ai tinut si dieta pt a slabi.....sau asa a fost sa fie???