DISFUNCTII GLANDA MAMARA

Dezechilibrele hormonale

Postata de nika7221 cu 11 ani in urma.

BUNA ZIUA .VA SCRIU IN LEGATURA CU SOTUL MEU CARUIA ACUM 2 ANI I SA INTARIT SANU IN JURUL MAMELONULUI SI SA UMFLAT A FACUT ANALIZE SI A PRIMIT UN TRATAMENT CU AJUTORUL CARUIA SA VINDECAT.ACUM ARE ACEEASI PROBLEMA LA CELALALT SAN. A FACUT ANALIZE SI AU IESIT VALORI MARITE LA COLESTEROL227,UREA 41,TGO 38SI TGP 93SI LIPIDE 842 URMEAZA SA FACA SI O ECOGRAFIE MAMARA .CE NE RECOMANDATI .MENTIONEZ CA SOTUL ARE 45 ANI SI 110 KG.VA MULTUMESC ANTICIPAT

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este indicat sa respectati recomandarie primite si sa efectuati ecografia mamara.
Analizele pun in evidenta un grad de dislipidemie ( cresterea colesterolului) si de afectare hepatica ( cresterea transaminazelor).