Diabetul zaharat insulino-dependent (DZ de tip I) la copii

Dezechilibrele hormonale

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

ce trebuiesa faca un diabetic casa nui mai scade atat glicemia multumim?
?

Raspunsuri (4)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

ce trebuie sa fac o diabetica de tip 1 sa ca nu-i mai creasca atat de mult glicemiile?

daniela65111086

acum 15 ani

are glicemia prea mica? trebuie mers la medic sa-i reduca antidiabeticele sau insulina.

daniela65111086

acum 15 ani

trebuie mers la medicul curant si ajustata schema de administrare a insulinei. trebuie sa faca si efort fizic.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Nu gasesc in farmaciile din Brasov seringi ptr.injectarea insulinei lantus cartus.Eu folosesc dispozitivultip AVENTIS OptiPen Pro 1.Ma poate ajuta cineva?Va multumesc.