detectare mercur in organism

Dezechilibrele hormonale Otravire cu mercur

Postata de alina//1982 cu 10 ani in urma.

Datorita problemelor de la sani am mers la endocrinologie.Mi-a dat d-na doctor sa fac o analiza .,am facut-o si ast. rezultatul.Intre timp am fost sa fac o Biorezonanta.Mi-au iesit toate valorile f mici si ca afectiuni:circulatia sanguina deficitara,concentrare deficitara,Glanda tiroida,lipsa iod si calciu,infectie -bronsita,plamani-celule deteriorate,inima-palpitatii,aritmii,tract digestiv-gastrita,ficat-celule deteriorate,vezica biliara-toxine foarte multe,tract urinar-cistita,,alte dezechilibre:dureri de cap,otita,san-acumulare de mercur si tendinta fibromatoasa.Deficit de Se,E,C,Zn,I,Ca,Mg,B. Prezenta de metale grele:MERCUR.As vrea sa stiu cat de sigura este aceasta metoda de evaluare sidaca acel mercur este atat de grav,si daca se vede la ecograf ca eu am facut doua eco. si mi s-a spus doar ca am noduli(fibroadenoame)? ??

Raspunsuri (3)

sora

acum 10 ani

http://www.evz.ro/detalii/stiri/biorezonanta-penalizeaza-ignoranta-907712.htm
Biorezonanta e precum chiromanitia, daca ar fi asa de simplu sa diagnostichezi si sa tratezi toate bolile existente, ba sa mai si dozezi toate substantele din organism, ce nevoie am mai avea de spitale, de laboratoare, cand ne putem adresa omului cu laptopul.

Iti inteleg disperarea, problema mea medicala e asemanatoare cu a ta, dar nu mai crede in tratamente fanteziste.

alina//1982

acum 10 ani

Pe mine m-a surprins foarte tare faptul ca tot ce mi-a spus era adevarat,insa tratamentul nu l-am luat ,prefer sa mai fac unele analize si sa fac ce-mi va spune medicul,dar problema e ca ma simt f rau ,in special capul ma doare groaznic in ultimul timp.Mi-e f frica ca nu stiu ce sa mai fac .

Diana Stamatin

acum 10 ani

recomand tratamentul cu zeolit lichid imbunatatit cu DHQ. Elimina metalele grele si toxinele acumulate in organism.