despre doza de eutyrox

Dezechilibrele hormonale

Postata de despre sanatate cu 10 ani in urma.

buna seara , m-am operat de tiroidectomie totala in aprilie 2013 ,
la analize TSH =0,4893 si free T 4 = 1,47 -----medicul a stabili doza de eutyrox 5 zile 100 mg si 2 zile 50 mg
la doua luni am facut alte analize TSH =1,4568 si free T4=1,27
mrdicul meu lipseste 3 saptamani Si
daca este cineva endocrinolog sa-mi spuna daca trebuie schimbata doza de eutyrox
sau nu , va multumesc adresa mea de mail [email protected]

Raspunsuri (1)

despre sanatate

acum 10 ani

doresc sa primesc un comentariu pe email [email protected]