deficit de 21 hidroxilaza cu debut tardiv

Dezechilibrele hormonale

Postata de nella15 cu 13 ani in urma.

buna am 26 de ani si am descoperit boala de DIFICIT DE 21 HIROXILAZA CU DEBUT TARDIV" in urma cu 10 ani am luat tratament cu predison 5 mg pe zi , dar de 2 ani am renuntat la tratament datorita efectelor secundare! asi dori sa stiu la ce risc sunt supusa??? pana in prezent nu am nici un simptom negativ, ma simt sanatoasa si activa. asi dori sa am si un copil . e posibil ???? va avea si mosteni si copilul boala ????...
astept raspuns !!! va multumesc ...

Raspunsuri (1)

gabriela

acum 11 ani

Buna. Am fost diagnosticata si eu cu aceiasi boala, iar eu sunt sub tratament cu dexametazona. Am vazut ca mesajul a fost acum 2 ani. Vreau sa stiu daca ai ramas insarcinata? multumesc