Cum pot avea mai mult par și mai des pe picioare??

Dezechilibrele hormonale

Postata de George cu un an in urma.

Eu am o problemă mai puțin obișnuită, poate că o să râdeți, dar eu vreau sa îmi crească părul pe picioare la fel ca pe mâini, pe mâini îl am mare, dar pe picioare prea puțin, eu aș vrea să îmi crească părul pe picioare mai mare și mai des, îmi place mai mult cu păr.decat fără! Ce ar trebui să fac să îmi crească calumea si pe picioare?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Cresterea parului pe corp este determinata de factori genetici si hormonali si poate varia de la o persoana la alta. Daca doriti sa incurajati cresterea parului pe picioare, va recomandam sa solicitati opinia unui medic dermatolog pentru recomandari adecvate.

Va recomandam sa va programati la un medic dermatolog: https://www.clickmed.ro/medic/dermatologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Ingrijirea-parului/cele-mai-bune-alimente-care-stimuleaza-cresterea-parului_17240
sfatulmedicului.ro/Remedii-naturiste/beneficiile-uleiului-de-ricin_9160