crestere in inatlime

Dezechilibrele hormonale

Postata de mickeymouse cu 11 ani in urma.

Buna ziua, am 17 ani si 3l, si am 1.76-77 inaltime... e normal pt varsta mea ? Pot ajunge la ~1.84-85 ? Tata are 1.81 si mama 1.64...Nu am avut pana acum o crestere rapida, am crescut treptat, in medie sa zic asa. Sa fie cazul sa iau niste suplimente + exercitiile de rigoare, vreau neaparat sa ma mai inalt... Mai am sanse sa cresc 8-9 cm ? Tata a inceput sa creasca cand era de varsta mea, daca are vreo legatura...

Raspunsuri (1)

FreeStyle11

acum 11 ani

Nu stiu daca mai cresti ceva in inaltime, e posibil sa te opresti unde esti acum, dar nu e batut in cuie.Daca vrei sa te mai inalti fa exercitii la sala, de intindere sau practica inotul.Din cate stiu te dezvolti frumos la inot.Cat despre suplimente, nu prea stiu ceva ce te-ar putea ajuta.Dar daca asta e corpul tau nu inteleg de ce vrei sa te schimbi, esti foarte bine la 1.76-1.77.Eu am prieteni care sunt mai mici de inaltime decat tine si nu arata rau deloc, deci tu esti foarte bine.Daca vrei sa te dezvolti incearca sa dezvolti musculara ca de inaltime nu stiu ce sa zic.Eu am 1.84 si nu m-am interesat niciodata cum sa cresc mai inalt.Poti intreba un medic sau un instructor de fitness cum te poti inalta, dar eu stiu ca nu prea ai cum, decat inotul te-ar putea ajuta.Bafta multa!