cine iti recomanda terapia cu iod radioactiv

Dezechilibrele hormonale

Postata de panuta cu 10 ani in urma.

unde si cum se face programarea pentru tratament?.cat duraza spitalizare

Raspunsuri (1)

gina

acum 10 ani

programarea pt terapia cu iod radioactiv se va face de catre medicul dv endocrinolog . iar trimiterea se va face de catre medicul de familie la recomandarea endocrinologului dv...terapia se va face la cluj sau bucuresti ....acum ,depinde de la caz la caz ,in general mergi de dimineata de pe la ora 7-8 sa fi acolo ( la cluj este doamna dr Piciu ),dupa analizele de sange ti se administreaza pastila de iod redioactiv ,iar a doua zi dimineata pe la 9 poti pleca acasa